Hakkında

Adıyaman Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından, 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı bahar döneminden itibaren öğrencilere daha nitelikli eğitim verilebilmesi için bir model olan Uygulamalı Mühendislik Eğitimi (UME) uygulamasına başlanmıştır.

Uygulamalı Mühendis en son öğretim dönemini iş yerlerinde ve sanayide uygulamalı olarak geçirecek adaydır. Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi’nde teorik ve pratik eğitimlerini alarak mezuniyet şartlarına erişmiş olan öğrenciler uygulamalı mühendislik eğitimini almaya hak kazanmaktadırlar. Uygulamalı Mühendislik Eğitimi öğrencileri en son dönemlerini iş yerlerinde ve sanayide uygulamalı olarak geçireceklerdir.

Derslerini tamamlamış olan Uygulamalı Mühendislik Eğitimi öğrencileri 1 ders dönemi boyunca Uygulamalı Mühendislik Eğitimi Takip Komisyonu (UMETAK) tarafından onaylanmış olan bir Kurum/Kuruluş/Firmada çalışarak uygulamalı eğitim alacaklardır. Öğrenciler bu sürenin tamamını sanayide ve işyerlerinde, yerleştirildikleri Kurum/Kuruluş/Firmada geçireceklerdir. Öğrencilerin bu süreçteki performansı değerlendirmeye tabi tutulacak ve bu değerlendirme aşamasında Kurum/Kuruluş/Firma’nın görüşleri ön planda tutulacaktır. Eğitimlerini tamamlamış olan öğrenciler diğer kriterleri de sağladıktan sonra mesleki unvanlarını alabileceklerdir.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Site politiklarımıza Gizlilik Politikası ve Çerez Politikası bağlantılarından ulaşabilirsiniz.